Polish Deutsh Kontakt z Festival Polonia

STUDIO TAŃCA NOWOCZESNEGO UDS Z LUBLINA

LUBELSKA MARKA O OGÓLNOPOLSKIEJ i MIĘDZYNARODOWEJ SŁAWIE!
  Studio Tańca UDS to profesjonalna i bardzo popularna szkoła tańca w okręgu lubelskim zajmująca się wyłącznie tańcem nowoczesnym. Studio prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne z tańca nowoczesnego w wielu stylach: hip-hop, new style, new age, jazz, modern jazz, break Dance i In. W zajęciach uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli.
W ramach Studia działają również zaawansowane grupy reprezentacyjne, skupiające wyselekcjonowanych tancerzy, które co roku przygotowują choreografie na najbardziej prestiżowe imprezy taneczne w kraju i za granicą.
Tancerze studia UDS to między innymi:
Finaliści Mistrzostw Świata i Europy, zdobywcy ponad 30 medali oraz tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski, Laureaci Międzynarodowych festiwali tańca oraz wielokrotni mistrzowie Okręgu Lubelskiego. W 2010 roku  tancerze z grupy reprezentacyjnej Studia Tańca UDS przeszli wszystkie etapy programu telewizyjnego „Mam talent” w TVN i jako pierwsza, tak liczna grupa taneczna w Polsce, dotarli do ścisłego finału programu!!!
 
Największe osiągnięcia:
- MISTRZOSTWA ŚWIATA HIP-HOP – Graz 2011 (Austria)
- I MIEJSCE w kat. formacje do 11 lat oraz
- I MIEJSCE w kat. mini grupy do 11 lat
- III MIEJSCE w kat. formacje 12-15 lat
- IV MIEJSCE w kat. duety pow. 16 lat oraz w kat. soliści do 11 lat
- Osiem innych wysoko punktowanych miejsc
 
MISTRZOSTWA POLSKI HIP-HOP 2011
-Sześć Pierwszych Miejsc (formacje, soliści), 4 drugie miejsca (formacje, duety),--/ Trzy Trzecie Miejsca i  jeszcze cztery miejsca wysoko punktowane.
MISTRZOSTWA OKRĘGU LUBELSKIEGO 2011 –
-14 Pierwszych Miejsc we wszystkich kategoriach!!! 
Wiele innych wysoko punktowanych miejsc na podium.

Choreografami Studia Tańca UDS są: Anna Łukasiak, Barbara Kuchta i Adrian Trepiak.

Motto instruktorów i tancerzy, "... póki żyjesz tańcz, bo póki tańczysz - żyjesz". 

 

Zespół Tańca Ludowego „Kalina” z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Zespół działa od 1983 roku. Obecnie liczy blisko 80 osób, z których większość stanowią studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Repertuar Kaliny obejmuje polskie tańce narodowe oraz pieśni z niemalże wszystkich regionów Polski. Najpiękniejsze takie jak: tańce krakowskie, sądeckie, żywieckie, rozbarskie, rzeszowskie, spiskie, łowickie, opoczyńskie prezentowane są w oryginalnych kostiumach, z pieczołowitością odtworzonych przez specjalistyczne pracownie rękodzielnicze.
Zespół koncertował w niemal wszystkich krajach Europy a także w Korei Płd., Egipcie i Meksyku, gdzie reprezentował Polskę w Światowym Forum Kultury.
Tylko w ostatnich latach zespół Kalina otrzymał nagrody:
II Miejsce w konkursie Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF ( 2004)
Nagroda Ministra Kultury Rzeczpospolitej Polskiej (2008)
I Miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folkorystycznym w Dąbrowie Górniczej (2011).
I Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wyszehradzkim w Nyirbator (Węgry) (2012).
W swojej działalności zespół dba o pielęgnowanie dziedzictwa narodowego
i umacnianie wartości, jakie niesie ze sobą szacunek dla tradycji i kultury przodków.
Kierownictwo artystyczne: Maria Grabowska, choreografia - Janusz Pietrzyk,
kierownictwo organizacyjne - Aleksander Sobera
 

Karolina Słabińska ze Studia Piosenki „Beciaki” w Suwałkach

Karolina ma 15 lat, od 8 śpiewa w Studiu Piosenki „Beciaki”. Jest wyróżniającą się wokalistką, odnoszącą znaczące sukcesy w kraju i za granicą. Jaoko solistka i jako członkini zespołu „Beciaki" odniosła wiele artystycznych sukcesów.
Do jej największych osiągnięć na arenie międzynarodowej należą: II miejsce w festiwalu w Mariotto we Włoszech, I miejsce na festiwalu w Bauska (Łotwa) i inne..
Rok temu Karolina wyśpiewała Nagrodę Specjalną Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki. Otrzymała także zaproszenie do telewizyjnego programu „Szansa na sukces”. W kwietniu br. zdobyła Drugie Miejsce na ogólnopolskim festiwalu piosenki musicalowej i filmowej w Bydgoszczy.
Karolina jest laureatką nagrody Prezydenta Miasta Suwałk w dziedzinie kultury (2008) oraz stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego.
Kierownikiem Studia Piosenki „Beciaki” jest pan Marek Zborowski-Weychman, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach, nauczyciel, muzyk, wychowawca, wybitny kompozytor piosenek dla dzieci, z których kilka stało się dziecięcymi przebojami

Zespół „Tańcząca Ósemka" z Rzeszowa

Zespół powstał w 1989 roku, w Szkole Podstawowej nr 8 w Rzeszowie, stąd jego nazwa „Tańcząca ósemka”. Obecnie w grupie trenuje ok. 150 osób w wieku od 5 do 21 lat.
Nadzór artystyczny nad zespołem sprawuje  Dorota Jandziś  Za stronę akrobatyczną odpowiada Kinga Tronina-Rak a wizerunek sceniczny dba Dorota Smolik.
„Tańcząca Ósemka” ma na swoim koncie liczne główne nagrody zdobyte na prestiżowych konkursach tanecznych w Polsce i za granica.
 
Ostatnie osiągnięcia zespołu „T-8” to:
- Mistrzostwo Polski „Show Dance” 2012 – formacja do 11 lat
- Wicemistrzostwo Polski „Show Dance” 2012 – formacja powyżej 16 lat
- I Miejsce i Grand Prix: Międzynarodowy Festiwal Tańca "Magia Italiana”- Włochy 2011
- I i II Miejsce: IX Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych Rzeszów 2011
- I Miejsce: Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Power Dance” Bełchatów 2009-2011
- I Miejsce: Mistrzostwa Polski w kategorii Mini Production Twardogóra 2010
- II miejsce: Formacja Dzieci -Krajowe Mistrzostwa IDO „Show Dance” Kalisz 2010
...i wiele innych nagród.
W 2012 r. Zespół uzyskał kwalifikację do udziału w zaplanowanych jesienią Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata „Show Dance”.
 

Zespół Tańca Ludowego ”Neptun” Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (Reprezentacja)

Akademicka grupa folklorystyczna współpracująca z Polsko-Niemieckim Stowarzyszeniem Folklorystycznym POLONIA e.V. w Monachium. Głównym celem długofalowej i wzajemnej współpracy jest wzbogacanie i doskonalenie zdolności artystycznych utalentowanej młodzieży z Polski i z Niemiec, promocja polskiej kultury ludowej w Niemczech oraz niemieckiej kultury ludowej w Polsce.
ZTL Neptun jest Zespołem studenckim, od blisko 30 lat działa w gdańskiej AWFiS. Z racji lokalizacji na Pomorzu, prezentuje głównie folklor kaszubski oraz polskie tańce narodowe. W swojej ofercie programowej ma również tańce łowickie, krakowskie i z okresu Księstwa warszawskiego. Zespół pracuje pod kierownictwem Doroty Nosko i Józefa Stachnika.
W 2012 r. Zespół uzyskał kwalifikację do udziału w zaplanowanych jesienią Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata „Show Dance”.
 
Wiktoria Smuga 14 - letnia laureatka nagrody Grand Prix Festiwalu Piosenki Zaczarowanej organizowanego przez Annę Dymną ( Kraków 2012)
Młodziutka wokalistka uczęszcza jeszcze do gimnazjum. Uczy się również w szkole muzycznej w Kielcach gdzie gra na wiolonczeli i fortepianie. Śpiewanie jest jej ogromną pasją ale także stanowi element terapii, ponieważ Wiktoria walczy z astmą.
Od czterech lat Wiktoria doskonali swój talent w Studio Wokalnym Kieleckiego Domu Kultury „Zameczek” pod kierunkiem Andrzeja Wolskiego.
Najważniejszym osiągnięciem nastolatki jest wygranie tegorocznej edycji VIII Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, organizowanego w Krakowie przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
W czerwcu 2012 roku Wiktoria zajęła II Miejsce w 46 Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i III Miejsce na VIII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki "Śpiewajmy razem".
Udział na festiwalu w Monachium będzie jej pierwszym występem zagranicznym.
 
Richard Lehmann – 13 letni skrzypek z Würzburga
  Pierwsze lekcje skrzypiec zaczął pobierać mając 4 lata. Od 2012 roku jest uczniem Pre-College w Würzburgu. Pomimo młodego wieku regularnie koncertuje w Wyższej Szkole Muzycznej w Würzburgu. Ma za sobą Kursy Mistrzowskie w Schloss Zell nad Pram w Austrii.
 

Zespół folklorystyczny "Polonia" z Hanoweru

 
 
Zespół folklorystyczny POLONIA e.V. jest amatorskim zespołem folklorystycznym funkcjonującym w Hanowerze od 1992 roku. Działa w ramach zarejestrowanego Stowarzyszenia „POLONIA, którego głównym celem jest praca na rzecz porozumienia pomiędzy narodami za pomocą kultury, tańca i śpiewu.
Zespół prezentuje niemieckiej widowni skarby polskiej kultury ludowej i narodowej. Jest obecny na największych festynach, festynach, występach i Paradach Folkloru organizowanych na terenie Dolnej Saksonii
Jego członkowie reprezentują różne grupy wiekowe i różne grupy narodowe. Łączy ich miłość do polskiej kultury i tradycji ludowej, którą z dumą prezentują poza granicami Polski. W swoją działalność wiele wysiłku i zaangażowania, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Zespół prezentuje niezwykle kolorowe i oryginalne polskie stroje , wiernie odtworzone przez twórców ludowych na terenie Polski.
Kierownictwo zespołu i choreografa Aldona Głowacka - dyplomowana instruktor tańca ludowego, wybitna promotorka polskiej kultury w Niemczech.

 

Hanna Markiewicz – laureatka Złotej Jodły Harcerskiego Festiwalu Młodzieży Szkolnej - Kielce 2012

Hania ma 14 lat, jest absolwentką klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Legnicy (ukończyła I. stopień). Śpiewu uczy się w Młodzieżowym Domu Kultury w Legnicy pod kierunkiem wybitnej pedagog śpiewu - Anny Piwowarczyk.
Mimo młodego wieku jest laureatką licznych konkursów i festiwali piosenki. Jej najważniejsze sukcesy to:
  • Udział w programie telewizyjnym "Bitwa na Głosy" w drużynie Edyty Górniak.
  • Złota Jodła na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej –Kielce 2012.
  • I. Miejsce w konkursie Niemieckojęzycznym Konkursie Kolęd organizowanym przez Konsulat Austriacki we Wrocławiu
  • Grand Prix Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Legnicy.
  • II Miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki - Ekopiosenka 2010.
  • Młoda wokalistka współpracuje z organizacjami charytatywnymi, Teatrem Modjeska w Legnicy a największą radość sprawiają jej występy dla Domów Dziecka.
  • Oprócz muzyki jej pasją są dwie papużki faliste: Klara i Orlando.

 

Amanda Gloria Husak z Monachium

19 latka urodzona w Monachium. Absolwentka Szkoły średniej , śpiewa od wczesnego dzieciństwa. Obecnie kontynuuje wykształcenie w zakresie motoryzacji. Jej największą życiową pasją są występy przed publicznością.
 
 
Chiara S. z Bad Heilbrunn
12- letnia Chiara śpiewa od 5 roku życia, jest uczennicą Szkoły dla Dziewcząt w Lenggries. Poza muzyką pasjonuje ją taniec. Dodatkowo razem ze swoim tatą organizuje koncerty charytatywne dla dzieci specjalnej troski. Wspólnie z innymi niemieckimi artystami znanymi z programów telewizyjnych, przygotowywała koncert dla dzieci chorych na raka. Obecnie razem z tatą zajmuje się przygotowaniem wielkiego festiwalu charytatywnego, organizowany przez Fundację Petera Maffaya w Stadthalle Weiheim. Festiwal wspierają także popularni artyści niemieccy, między innymi muzycy z Monachium i Mistrzowie Niemiec w Hip-Hopie.
Od 2009 roku Chiara występuje na największych scenach, między innymi z sukcesem wystąpiła w programach telewizyjnych: Supertalent i My Name is… W 2011 roku zaśpiewała na największej europejskiej Jugendmesse „YOU” w Berlinie a w kwietniu można ją było zobaczyć obok Lindy de Mol w programie TV SAT1 „The Winner is“. Wystąpiła na dużej scenie HR3 we Frankfurcie oraz została Zwyciężczynią Dnia na NIVEA-Familienfest organizowanego w Reit w Austrii.
Chiara nagrała dwie płyty CD a jej własna piosenka pt. „Back in my life” została napisana i wydana w 2012 roku
www.chiara-s.com
 

Grupa wokalno-muzyczna  „Junior Nomedia” z Essen

Grupa "Junior Nomedia" jest zespołem rodzinnym, w którym jego członkowie są kuzynami. Obecnie zespół występuje w składzie: Maja Adamczyk, Maja Adamczyk, Michael Belibasakis i Philip Belibasakis . Wszyscy członkowie grupy uczęszczali do szkół muzycznych lub pobierali prywatne lekcje gry na pianinie i na gitarze. Zainteresowanie i miłość do muzyki odziedziczyli po swoich rodzicach, którzy są zawodowymi muzykami.
Radość ze wspólnego muzykowania była bodźcem do tego, aby zaprezentować się nie tylko przed rodziną ale także przed szersza publicznością. Obecnie zespół bierze udział w wielu projektach muzycznych na terenie Niemiec i licznych występach dla środowiska polonijnego.

Rosyjska grupa baletowa LETAS z Monachium

Grupa kierowana przez Elenę Müller od dwóch lat z powodzeniem występuje na koncertach organizowanych na terenie Bawarii. Tancerki grupy „Letas” - absolwentki szkół baletowych, pochodzą z państw dawnego Związku Radzieckiego. Na scenie prezentują historię i tradycję rosyjskiego tańca narodowego, przekazując widzom rosyjski temperament i emocje. Tylko w 2012 roku zespół otrzymał: 

I Miejsce w kategorii taniec narodowy w regionalnych zawodach tanecznych w Unterhaching.

I Miejsce w kategorii tańca hiszpańskiego w turnieju baletowym w Duisburgu.
 Repertuar zespołu: 
  1.  Tańce zarodowe: rosyjskie, ukraińskie, cygańskie, kazachskie, żydowskie, flamenco
  2.  Złote Lata 20
  3.  Show – Dance
 

Aleksandra Golec i Maciej Guć - utalentowani wokaliści z Gdyni.

 Aleksandra Golec - 13 lat
 Utalentowana nastolatka uczęszcza do Zespołu Szkół Nr 14 w Gdyni. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.
Jej najważniejsze sukcesy to między innymi:
·  I miejsce i II Miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" Czersk 2011
·  I Miejsce w Przeglądzie Piosenki Popularnej "POP CIS" w Gdyni
·  I Miejsce oraz nagroda specjalna w Wojewódzkim Festiwalu „Muzyczna Mesa” Hel 2012
·  III Miejsce czyli Brązowy Aplauz na XXXII Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2012
 Maciej Guć
Dwunastolatek, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Gdyni. Ma ogromna pasję do muzyki, oprócz śpiewu również kształci technikę gry na perkusji.
Podczas występu na scenie emanuje pozytywna energią, jest szczery i prawdziwy. Maciej brał udział w kilku konkursach wokalnych systematycznie rozwijając swój talent. Jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej. Na festiwalu ogólnopolskim uplasował się na jednym z głównych miejsc.
 

Lilianne Wolf – 14 letnia wokalistka z Osnabrück

Lilianne od najmłodszych lat interesuje się muzyką, tańcem i sportem. Swoje pierwsze doświadczenie sceniczne z zespołem grającym na żywo zdobyła w 2011 roku, występując jako gość specjalny z grupą „Mr. G. and his Billy Boys“ na „Maiwoche“ w Osnabrück.
W Monachium występowała trzykrotnie, każdorazowo odnosząc sukces.
Jest dwukrotną laureatką głównej nagrody w kat. do lat 17. w Konkursie Piosenki Polskiej, organizowanego w ramach Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie“ (2009 i 2010).
W 2011 roku zdobyła Grand Prix tego festiwalu.
Osiągnięcia Lilianne ostatnich lat, to m.in. 
· I miejsce w konkursie „Karaoke Contest” Osnabrück 2010
· Nagroda specjalna w konkursie „Śpiewać Niemena” Oberhausen 2010
· III. miejsce w konkursie wokalnym „Kids Vision Song Contest 2011“ w ramach imprez towarzyszących Eurowizji w Düsseldorfie.
· W lipcu 2011 telewizja RTL2 wyemitowała program pt. „Wer wird Deutschlands Bester Sänger?“, w którym Lilianne zajęła III. miejsce.
Obecnie Lilianne rozwija swój talent pod okiem polonijnej wokalistki Lidii Bednarz oraz niemieckiej wokalistki Carolin Mayer.
 

Jan Niedringhaus z Erdingu

 Jan urodził się w Monachium, obecnie mieszka wraz z rodzicami w pobliskim Erdingu. Od najmłodszych lat interesuje się muzyką. W wieku czterech lat zaczął pobierać lekcje skrzypiec a w wieku sześciu lat zaczął grać na fortepianie.
W 2005 roku zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Monachium.
W wieku 7 lat został przyjęty do chóru dziecięcego Opery Bawarskiej i Teatru Narodowego w Monachium. Śpiewa także w monachijskim Prinzregententheater i Cuvillies Theater.  
Jan brał udział w wielu koncertach i przedstawieniach muzycznych, na których śpiewał lub grał na skrzypcach. Jest laureatem pierwszego miejsca w klasie skrzypiec regionalnego konkursu ”Jugend musiziert” Monachium 2010. Jest także zdobywcą nagrody Grand Prix Konkursu Piosenki Polskiej organizowanego w ramach festiwalu „Razem we Wspólnej Europie 2011”.
Poza muzyką klasyczną, jak większość chłopców w jego wieku interesuje się piłką nożną, jazdą konna i grami komputerowymi.

Julka Jankowska z Gdyni

12-letnia wokalistka  uczęszczająca do Szkoły Podstawowej Nr 47 w Gdyni. Jak twierdzą rodzice „urodziła sie ze śpiewem na ustach”. Muzyka jest jej największą pasją. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia umuzykalniające, m. innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od dwóch lat kształci swój wokal pod kierunkiem Elżbiety Cupiał. Jest dziewczynką  subtelną i wrażliwą a swoje emocje oddaje w utworach musicalowych, przenosząc słuchacza w krainę baśni. Obecnie rozpoczyna naukę gry na flecie poprzecznym w Szkole Muzycznej I-go stopnia w Gdyni. Julia jest laureatką kilku prestiżowych, wojewódzkich konkursów wokalnych, m.in. w Czersku, Słupsku, Gdyni, czy na Helu.
 

Krystyna Tymecka z Monachium

Siedemnastolatka z Katowic, od ponad 5 lat mieszka wraz z rodziną w Monachium. Od września będzie uczennicą 11 klasy monachijskiego gimnazjum. Wszechstronnie utalentowana, ma za sobą doświadczenie muzyczne (gra na keyboardzie), taneczne (tań­czyła w ze­spole ta­necznym „Baby Jagi”). Przed rozpoczęciem kariery solowej trzy lata śpie­wała w szkolnym chórze. Wy­stą­piła także jako wokalistka podczas szkolnego kon­certu „Ta­lent­show”. W tym samym czasie otrzy­mała pro­po­zycję występu w mię­dzy­na­ro­do­wym koncercie kolęd.
Obecnie uczęszcza na pro­fe­sjo­nalne zajęcia wokalne w Studio Wo­kalnym w Monachium. Z sukcesem wystąpiła na festiwalu w 2011 roku, podbijając serca publiczności polsko-niemieckim repertuarem.
 

Tanja Skwara – 19 letnia wokalistka z Erdingu

Śpiewa od 6 roku życia biorąc udział w występach chórów młodzieżowych. Obecnie śpiewa w chórze młodzieżowym „Bayerischer Sängerbund”. Od 2006 roku pobiera lekcje śpiewu klasycznego u Pani Ingrid Rottler, dodatkowo gra na skrzypcach i na fortepianie. W ramach lekcji śpiewu wzięła udział w konkursie „Jugend musiziert” na którym zajęła II i III. Miejsce w kategorii śpiew solowy i duety. Śpiewała w grupach Gospel oraz wystąpiła w musicalu „Hair” wystawianym w Erdingu. Jest studentką drugiego roku prawa na Uniwersytecie w Monachium.

MODERATORZY:

Johanna Fryzowicz – absolwentka Uniwersytetu w Oksfordzie i Bielefeldzie. Obecnie pracuje w Monachium na stanowisku doradcy zawodowego. Od roku tańczy w zespole Polonia.

 

Maja Sajkiewicz – niedawno skończyła 18 lat i jest na drugim roku w Szkole Pedagogicznej. Monachijskiej Polonii dała się poznać, jako pełna uroku moderatorka festiwalowych koncertów. Od wielu lat tańczy i śpiewa w zespole folklorystycznym Polonia.

 

Jakub Szpetkowski
Jakub - dla przyjaciół Kubuś, urodził się w Monachium.
Od 2009 roku jest studentem zarządzania Uniwersytetu w Regensburgu. Ostatnie miesiące spędzał na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, biorąc udział w programie Erasmus, gdzie zdobył wiele nowych doświadczeń. Moderacja koncertów i praca za kulisami festiwalu sprawiają mu wielka radość. Dodatkowo próbuje swoich sił jako wokalista występując okazjonalnie w duecie z młodymi gwiazdami i siostrą, Olivią.