Polish Deutsh Kontakt z Festival Polonia

Gość specjalny

 Michał Kaczmarek

W 2011 roku uzyskał dyplom na Wydziale Kompozycji, Interpretacji i Edukacji Akademii Muzycznej w Katowicach. Punktem zwrotnym w jego karierze była inspiracja twórczością Czesława Niemena. Laureat nagrody Grand Prix i nagrody w kategorii OPEN za własną kompozycję na festiwalu "Niemen Non Stop 2009. Laureat Pierwszej Nagrody Festiwalu Seweryna Krajewskiego Brzeziny 2009. Laureat nagrody Grand Prix i Nagrody Publiczności festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy oraz Nagrody Grand Prix Festiwalu Twórczości Marka Grechuty. W 2013 roku reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu "Słowiański Bazar" w Witebsku, gdzie zdobył najwyższa ilość punktów i swoją kolejną nagrodę Grand Prix. Współpracuje z Modern Symphony Orchestra, uczestniczył w prestiżowych widowiskach muzycznych "Michael Jackson Symfonicznie" i "Whitney Houston Symfonicznie, " Freddie Merkury Rock - Operowo" i wielu innych...Pojawił się, by dać drugie życie polskiej piosence. Kiedy inni łamią język na radiowych hitach, on nonszalancko nuci Niemena, Zauchę i Grechutę.
Śpiewa by żyć, nie zaistnieć. Młody, piekielnie utalentowany: Michał Kaczmarek


 

Formacja Hip-Hoppowa SZOK DANCE - Jastrzebie Zdroj

 Przez 12 lat działalności zdążyła sobie wyrobić markę taneczną w Polsce biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach tanecznych w Polsce i za granica.
Najważniejsze osiągnięcia to:
- Dwie Złote Nagrody , dwie Srebrne i trzy Brązowe na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, 
- 11 złotych medali i 3 srebrne na konkursie World - Dance w Sosnowcu,
- 6 nagród Grand Prix na różnych ogólnopolskich konkursach między innymi Grand Prix Polski w tańcu nowoczesnym w Brzegu.
W sezonie 2013 - 2014 formacja zdobyła aż 41 nagród a przez 12 lat uzbierał ich około 300.
Kierownikiem zespołu jest wybitna pedagog i instruktor Katarzyna Nowak. Wraz ze swoim zdobyła wiele nagród między innymi jest laureatkę wielu nagród Grand Prix dla instruktorów zespołów tanecznych, "Złotych Baletek". Jako juror bierze udział w wielu prestiżowych projektach tanecznych np. w projekcie "Taniec łączy pokolenia".

Jelene Balac und Calogero Frisina - Tanz- und Turnierclub in München

 Para taneczna reprezentująca renomowany Klub Tańca Towarzyskiego w Monachium.
Para specjalizuje sie w tańcach latynoamerykańskich, klasując sie w pierwszej dziesiątce  par tanecznych w Niemczech. Obecnie para zajmuje 3 miejsce na terenie Bawarii.
 
 

Zofia Sydor - Kraków

 Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Olgi Lazarskiej. Przez 7 lat śpiewała w Operze Krakowskiej między innymi  w spektaklach: "Carmen", "Tosca", "Pastorałka", "Jaś i Małgosia "( rola Małgosi ). Laureatka wielu polskich i międzynarodowych festiwali piosenki i konkursów pianistycznych.

Trzykrotnie zdobyła Złotą Jodłę ( I Miejsce ) na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach ( 2012, 2013, 2014 ) a także:         
I miejsce w Konkursie Poezji Śpiewanej "Nuty poezji " - Kraków 2014
I miejsce w Konkursie Piosenki Polskiej - Kraków 2014
I miejsce na Konkursie Piosenki - "Pora Wiatru" 2014 
Grand Prix Jesiennych Spotkaniach Artystycznych - Zory 2013
Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej - Kraków 2014
Grand Prix Festiwalu Piosenki "Kolorowe nutki " - Kraków 2014
i wiele innych prestiżowych nagród.
 

Zespół Tańca Ludowego „Neptun” - Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

 Powstał z miłości do tańca, z potrzeby serca w 1984 roku. Przez 30 lat serce zostawiło w Zespole blisko 500 muzyków, tancerzy i studentów. Uczestnictwo w tak wielkim przedsięwzięciu, jakim jest pielęgnowanie tradycji narodowych poprzez działalność w Zespole było i jest motywowane chęcią reprezentowania Miasta Gdańska, Regionu Pomorskiego, a przede wszystkim Polski w różnego rodzaju festiwalach, koncertach i spotkaniach promujących nasz kraj. Członkowie ZTL „Neptun” 21 razy wyjeżdżali za granicę, 14 wyjazdów połączonych było z udziałem w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Podczas wszelkiego rodzaju koncertów zespół stara się tak prezentować tańce narodowe i regionalne, aby ukazać choćby niewielki wycinek polskiej kultury. Jest to szczególnie istotne podczas festiwali zagranicznych, gdzie najczęściej jest on jedynym zespołem reprezentującym Polskę. Tak było między innymi w Hiszpanii, w Jałcie na Krymie i w Portugalii, gdzie kultura taneczna jest w tych miejscach Europy prawie nieznana. Z tego względu ukazanie kultury polskiej, wyrażonej w tańcu, muzyce i śpiewie daje ogólny pogląd mieszkańcom innych krajów na temperament, charakter i żywiołowość Polaków. Kierownikiem zespołu jest dr Dancewicz -Nosko, wykładowca, specjalistka w zakresie folkloru kaszubskiego.
 

Wiktoria Tracz -  Nowy Sącz

 Uczennica 5 klasy szkoły Podstawowej w Nowym Sączu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach. Obecnie rozwija wiele swoich pasji a jedną z nich jest nauka śpiewu.
Jest laureatką wielu prestiżowych nagród polskich i międzynarodowych festiwali wokalnych a jej najważniejsze osiągnięcia to:
GRAND PRIX - Międzynarodowy Festiwal Młodych Wokalistów "Szansa" Kopenhaga 2013 
III miejsce - Międzynarodowy Festiwal „Euro Star Festival” - Malta 2014
II miejsce -  XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "My XXI Wiek" Słoneczny Brzeg- Bułgaria 2013 
I miejsce - XII Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla dzieci i młodzieży “ MAGIA ITALIANA” Rimini, Włochy 2013.
Jej opiekunem muzycznym jest Pani Natalia Zabrzeska-Nieć. 
 

Jacek Markiewicz z zespołem "Sloopy" z Nadrenii Westfalii

 Jacek ma 16 lat i właśnie ukończył gimnazjum. Ma własny zespól muzyczny w którym gra i komponuje. Interesuje go w szczególności muzyka rockowa, głównie niemiecka i angielska. Uwielbia śpiewac, a z niemieckich zespołów lubi słuchać muzyki "Die Toten Hosen". Piosenką z repertuaru tego zespołu pt.  "Altes Fieber", wyśpiewał Nagrodę Specjalna dla najlepszego wykonawcy piosenki niemieckiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Europejskiej - Nutka Poliglotka - Warszawa 2013.
W latach 2008-2013 mieszkał w Niemczech. Po powrocie do Polski w roku 2014 W tym roku, po powrocie do Polski, śpiewa i gra piosenki polskie, niemieckie i angielskie na rożnych uroczystościach, koncertach i festiwalach. Ze swoim zespołem z Niemiec występował podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2014. Zdobył także tytuł finalisty w konkursie kuratoryjnym z języka niemieckiego. Jego marzeniem jest występ wraz z niemieckim zespołem na festiwalu w Monachium.
 

Zespół taneczny Roll-Dane z Kostrzyna nad Odrą

 To piękna wizytówka swojego miasta i całej ziemi lubuskiej. Zespół wielokrotnie występował w Polsce i za granicą między innymi: na Targach Turystycznych ITB w Berlinie, podczas obchodów Integracji Europejskiej w Hamburgu, a także w Dreźnie, Dessau i Poczdamie. Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:

II Miejsce na  Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Kielcach. 

Tytuł Laureata na Międzynarodowym Festiwalu Kultury „Kwitnące Czechy” – Wiedeń

Tytuł Laureata na Międzynarodowym Festiwalu Kultury „Święto czasu” Czechy – Włochy 

2013 rok - Laureat Międzynarodowego Festiwalu „ Sympatie Europarków” - Disneyland Paryż 

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Katarzyna Czerwińska - pedagog, choreograf, sędzia freestyle and jazz, jurorka polskich i międzynarodowych festiwali tanecznych, nagrodzona między innymi Medalem Wojewody - "Za Zasługi dla Województwa Gorzowskiego".
 

Amalia Dubanowska - Laureatka "Festiwalu Piosenki Zaczarowanej" Anny Dymnej

Amelia ma 11 lat- uczennica V klasy Szkoly podstawowej w Biskupcu- przodownik nauki, utalentowana wokalnie i artystycznie: gra na keyboardzie,  śpiewa i tańczy,  marzy o grze na pianinie lub klarnecie. Choć jest jeszcze bardzo młoda,  to ma konkretne plany związane ze sceną, a jej temperament świadczy o wielkiej pasji do klimatów
rockowo- jazzowych. Amelia kocha  wyzwania, czuje się świetnie w żywiołowych utworach i wciąż poszukuje nowości aranżując sobie wedlug  własnego pomysłu.
Na swoim  koncie ma wiele festiwali i  przeglądów o zasięgu lokalnym, powiatowym, ale również ogólnopolskim. Do najważniejszych
należą: 
II miejsce- Ogólnopolski Festiwal "Panie Janie",  Szafarnia 2013;
I miejsce- Ogólnopolski Konkurs Wokalny  "Wygraj Szansę",  Sztum 2013;
I miejsce- X Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko",   Kraków 2014;
Amelia jest otwartą, sympatyczną i niezwykle radosną dziewczynką, marzy o scenie lub pracy w mediach. Ma za sobą nawet debiut w polskim programie telewizyjnym "Kawa, czy herbata?" 
 

Zespół artystyczny "Świerszcze" - Trzemieszno

 Zespół istnieje 21 lat, specjalizuje się w inscenizacji tanecznej, tańcu charakterystycznym i nowoczesnym. W zespole  tańczy 56 dziewcząt wieku 5 do 17 lat.  Świerszcze biorą udział w festiwalach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Tańczyły na Ukrainie, na Węgrzech, w Grecji, w Czarnogórze, w Bułgarii, we Włoszech i wielu innych krajach. Zespół jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród i wyróżnień, między innymi 6 razy otrzymał nagrody GRAND PRIX; Włochy 2008, Grecja 2010, Czarnogóra 2012, Bułgaria 2013, Polska 2008 i 2013 i wiele innych. Cechy charakterystyczne zespołu to: kolorowe i profesjonalne kostiumy do każdego układu tanecznego, perfekcyjne wykonanie, fachowa choreografia prezentowanych form tanecznych i wysoka kultura dziewcząt. Zespół dużo koncertuje, występuje w programach telewizyjnych, i współpracuje z wieloma zespołami z kraju i z zagranicą. Trenerem i choreografem zespołu jest wybitna pedagog i choreograf - Danuta Szreder
 

Jakub Walendynkiewicz - Studio Piosenki w Suwałkach

 Kuba (Jakub) ma 10 lat , od trzech lat śpiewa w Suwalskim Studiu Piosenki "Beciaki". Bierze udział w wielu koncertach oraz konkursach piosenki, zajmując czołowe miejsca! Tylko w roku 2014 zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu "Aprila Pilieni" w Bauska, II miejsce na Konkursie Piosenki "Budzik" we Wrocławiu, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu "Muszelki Wigier" i wiele innych. Najbardziej lubi śpiewać, ale kocha też piłkę nożną a w wolnych chwilach gra w nią w suwalskim klubie "Wigry". Najlepiej czuje się w piosenkach charakterystycznych o zabarwieniu aktorskim, jest w nich tak naturalny, że bardzo podoba się widzom. Jego Opiekunem artystycznym jest wybitny kompozytor i pedagog - Marek Zborowski-Weychman.

Bernardeta Frysztacki z Frankonii

 Bernadeta ma 21 lat, od urodzenia mieszka we Frankonii Bawarskiej. Śpiewa od najmłodszych lat. W trzeciej klasie podstawowej rozpoczęła naukę gry na flecie poprzecznym. Od 10 tego go roku życia śpiewała w różnych chórach a szczególnie udziela się w chórze młodzieżowym w swojej rodzinnej miejscowości. Właśnie w tym chórze rozwinęła swoją pasję do dyrygentury. Wiele razy występowała w musicalach, jako aktorka i wokalistka. Jako solistka zespołu Polonia wystąpiła na prestiżowym koncercie organizowanym w ramach Tollwood Monachium 2013.

 

Justyna Kakiet - Studio Młodych Talentów w Błoniu

 Uczennica Liceum Ogólnokształcącego, od 3 lat uczęszcza na zajęcia śpiewu do Studia Piosenki przy Centrum Kultury w Błoniu. Regularnie uczestniczy w licznych  Konkursach i Festiwalach Piosenki  śmiało można powiedzieć, że śpiew to jej drugie życie. Na swoim koncie ma już kilka sukcesów w festiwalach wokalnych, m.in. Festiwal O'beeBOK – I nagroda w kategorii Open Duety oraz wyróżnienie w Festiwalu „Rozdźwięki”. Moda wokalistka rozwija swój talent pod kierunkiem wybitnej instruktorki i wokalistki  Agnieszki Sztabink - Baran, kierowniczki Studia Talentów  przy Centrum Kultury w Błoniu. W Studio pracę z utalentowaną młodzieżą  traktuje się niezwykle poważnie, mając na uwadze fakt, że młodzi ludzie są bezkreśnie wrażliwi, marzący, kreatywni. To pozytywne cechy w kształceniu dzieci i młodzieży, dlatego aby ich nie utracić trzeba wypracować niezwykle przyjazne środowisko w świecie dorosłych, dorosłych którzy chcą i potrafią te talenty pielęgnować i rozwijać...
 

 

Kamil Zadlo z Monachium - najmłodszy uczestnik Festiwalu

 Debiutujący na festiwalu sześciolatek jest urodzonym Monachijczykiem z polskimi korzeniami.  Zgodnie z tradycjami rodzinnymi od najmłodszego dzieciństwa pokochał muzykę, śpiew i taniec. Chętnie występuje na scenie a jego największym marzeniem jest wspólny występ u boku swojego Sławnego Taty. Uczy sie grac na pianinie, z sukcesem ukończył dwuletnia szkołę muzyczna dla najmłodszych a po wakacjach zostanie pasowany na ucznia w szkole niemieckiej i polskiej.
  
 
 
 

 

 

Moderatorzy:

 Katarzyna Hajdan  - absolwentka lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie. Jak nie spełnia się w karierze jako asystentka zarządu to udziela się w wolnym czasie jako aktorka; ma na swoim koncie już kilka reklam, seriali oraz filmów krótkometrażowych. Uwielbia przezwyciężać strach i poszerzać swoje horyzonty.
 
 
 
 
 
 
 

 Maksymilian Mencel - młody, dynamiczny i pełny życia ex-student informatyki z przedsiębiorczymi ambicjami. Jak nie tworzy stron internetowych dla swoich klientów, to tańczy salse, gra na pianinie lub zdobywa nowe szczyty. Kocha kontakt z ludźmi i facynuje się nowymi talentami."