Polish Deutsh Kontakt z Festival Polonia

Alicja Rega - Rzeszów. Główna nagroda w programie telewizyjnym MALI GIGANCI

 12 letnia Alicja uczy się śpiewu w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem wybitnej pedagog i instruktor Anny Czenczek.
Ważniejsze sukcesy to między innymi:
Zwycięstwo i Główna nagroda w programie telewizji TVN MALI GIGANCI
1. Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Bułgaria 2015
1. Nagranie piosenki w duecie z Łukaszem Zagrobelnym na płycie „Czarodzieje uśmiechu 3”, z której dochód został przekazany na program "Nie nowotworom u dzieci".
Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu.
Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego „Pod szczęśliwa gwiazdą” 2013.
Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie, 2013.
Złota Nutka, czyli 1. Miejsce na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, 2013.
1. Miejsce. Festiwal "Polonia Semper Fidelis" 2013
1. Miejsce. Festiwal Piosenki "Złoty Liść" - Estonia, 2014.
1. Miejsce. Festiwal Młodych Piosenkarzy - Wrocław 2015
i wiele innych prestiżowych nagród.

Studio Tańca UDS - Lublin

 Studio Tańca jest członkiem Polskiej Federacji Tańca (PFT) oraz International Dance Organization (IDO). Grupa UDS specjalizuje się w tańcu nowoczesnym, w takich stylach jak: hip hop, new style oraz new age.
 
Do największych sukcesów tancerzy Studia Tańca UDS  należy zaliczyć:
 
• 2 tytuły MISTRZA ŚWIATA,
• 4 tytuły  WICEMISTRZA ŚWIATA, 
• 3 BRĄZOWE MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA,
• BRĄZOWY MEDAL OLIMPIADY WORLD DANCE SPORT 2013
• 5 tytułów MISTRZA EUROPY,
• 6 tytułów WICEMISTRZA EUROPY,
• ponad 50 tytułów MISTRZÓW POLSKI.
 
Założycielem szkoły i głównym choreografem jest Anna Łukasiak -  Sędzia Polskiej Federacji Tańca najwyższej kategorii krajowej. Jej podopieczni to utytułowani tancerze, laureaci najwyższych nagród na scenie krajowej i międzynarodowej.
Główne motto wszystkich tancerzy Studia Tańca UDS brzmi: "... póki żyjesz tańcz, bo póki tańczysz - żyjesz..."
 
 

Igor Falecki & Kamil Pyrek Project - Gdańsk / Kalisz

 Ich wspólne nagrania w internecie budzą podziw na całym świecie a filmy z ich muzyką oglądało po 5 milionów ludzi !!! 
 
Igor Falecki - 12 letni perkusista z Gdańska.  Po tym jak w internecie ukazały się filmy z grą 4 letniego perkusisty - natychmiast zyskał miano "Gwiazdy". Występował na festiwalach muzycznych na całym świecie, jest częstym gościem w programach telewizyjnych, między innymi w Canal + MTV, ZDF, ARD, RTL. Klasę jego talentu docenił  Amerykański Guru perkusyjny Dom Famularo osobiście angażując  się w edukację chłopca.
 
 Kamil Pyrek - 11letni basista z Kalisza, swoją  grą zachwycił samego Victora Wootena  (amerykańską gwiazdę gitary basowej). Na gitarze basowej gra od 8 roku życia. Ma na swoim koncie nagranych kilka płyt, wielokrotnie wystąpił w programach telewizyjnych i radiowych.
 
 
 
 
 
 


Münchner Hochschultanzkreis - Monachium

 Monachijskie Koło Taneczne Szkół Wyższych zostało założone w 1974 roku przy Centrum Sportu Uniwersytetu Technicznego w Monachium. Członkami koła są studenci wszystkich wyższych uczelni z terenu Monachium. Koło wspiera Centralny Związek Sportowy Szkół Wyższych w Monachium.
Od 1974 roku grupa regularnie bierze udział w występach organizowanych przez Niemieckie Stowarzyszenie Tańca Ludowego a także w austriackich spotkaniach  folklorystycznych i w festiwalach o randze międzynarodowej, między innymi : w Ameryce, Kanadzie, Belgii, Chinach, Francji, Grecji, we Włoszech w Słowacji a także w Polsce.
W trakcie swoich występów zespół prezentuje monachijskie, stroje świąteczne wyższych klas społecznych z drugiej polowy XVIII wieku a także tradycyjne stroje bawarskie, takie jak Lederhose i Dirndl. Zespół ma w swoim repertuarze ponad 120 tańców ludowych z terenu górnej i dolnej Bawarii, regionów alpejskich a także tańce obrzędowe takie jak: Bandltanz, Mühlradl, Kronentanz, Hammerschmiedgselln und Krüzkönig.
Kierownikiem grupy jest Akademische Oberrätin -  Helga Burkhard

Szkola baletowa w Bayreuth

 Szkoła istnieje od 2007 roku, aktywnie współpracując z "Deutsch - Polnische Gesellschaft e.V. w Bayreuth". W szkole prowadzone są zajęcia z tańca klasycznego, współczesnego, rytmiki, tańca ludowego, standardowego i stepu irlandzkiego. Zajęcia z dziećmi i modzieżą realizowane są w oparciu o program Agripiny Waganowej dla szkol amatorskich. Założycielką szkoły jest Elisabeth Popowski, była tancerka "Opery na Zamku" w Szczecinie, kierownik artystyczny i choreograf  grupy "Rondo" w programie Tadeusza Drozdy "Sexcesy"
Szkoła realizuje coroczne projekty dotyczące polsko - niemieckiej wymiany młodzieży wspierany przez DPJW. W trakcie projektu współpracuje  z polskim partnerem, jakim jest "Ognisko Baletowe" w Szczecinie. W ramach wymiany pozaszkolnej organizowane są wspólne koncerty polskiej i niemieckiej młodzieży w gmachu Opery Szczecińskiej lub w Stadthale Bayreuth.

Zespół Pieśni i Tańca Młody Toruń

 Działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu, w kwietniu 2015 roku obchodził jubileusz 50 – lecia działalności. W zajęciach grup tanecznych wokalnych i muzycznych uczestniczy ponad 100 osób w wieku od 6 do ponad 20 lat. Na program zespołu składają się tańce, piosenki, zabawy dziecięce z różnych regionów kraju, polskie tańce narodowe oraz tańce polskie w formie towarzyskiej. Młody Toruń ma na koncie wiele sukcesów artystycznych, był wielokrotnie laureatem wojewódzkich, regionalnych  i ogólnopolskich konkursów, przeglądów i festiwali. Często prezentuje swoje programy za granicą, m.in.: w Albanii, Bułgarii, Belgii, na Cyprze, w Czechach, Estonii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Jugosławii, Litwie, Łotwie, Macedonii, Niemczech, Słowacji, Serbii, Szwecji, Turcji, Ukrainie, USA, we Włoszech, na Węgrzech i w dawnym ZSRR. Został uhonorowany medalami: „Zasłużony dla Województwa Toruńskiego” , „Zasłużony dla Miasta Torunia” a także „Honorowym Medalem Thorunium”. Od 1994 Zespół  jest członkiem Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki ludowej CIOFF. Kierownikiem i choreografem zespołu jest Katarzyna Bilska.

Alternatywny teatr Tańca LUZ - Siedlce

 Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ działa pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. LUZ należy do najlepszych klubów tanecznych w Polsce i na świecie, to m.in. wielokrotni Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski, Europy i Świata Show Dance, Jazz Dance, Modern oraz Hip-Hop.
Tancerze LUZ czterokrotnie odbyli tournee po Japonii a reprezentacja FTN LUZ występowała na Broadway'u (USA), w Niagara Falls (Kanada), w Rosji, Francji, Ukrainie oraz kilkakrotnie w  Niemczech.
W finałowej edycji telewizyjnego programu You Can Dance brał udział tancerz ATT LUZ -Bartek Woszczyński a w VII edycji tego programu - Igor Leonik.
Założycielem, choreografem i kierownikiem artystycznym Alternatywnego Teatru Tańca "LUZ" jest Joanna Woszczyńska - sędzia krajowy Polskiej Federacji Tańca (PFT) i sędzia międzynarodowy - International Dance Organization (IDO).
 

Ania Dąbrowska - laureatka Festiwalu Anny Dymnej

 10 - letnia Ania to dziewczynka chora na nieuleczalną chorobę - mukowiscydozę. Śpiewa od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Śpiew to jej wielka życiowa pasja, która pomaga znosić młodej wokalistce codzienne trudności związane z  chorobami, wielogodzinną rehabilitacją i trudami częstych operacji. Ania jest uczestniczką i laureatką licznych festiwali piosenki. W 2015 roku zdobyła Główną Nagrodę na Festiwalu Piosenki Zaczarowanej w Krakowie, organizowanym przez Annę Dymną. Swój talent rozwija pod kierunkiem Anny Czenczek - Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Carpathia Festival".
 
  
 
 
 

 

Mateusz Ceran – Marki / Warszawa

 11-letni aktor dubbingowy, utalentowany wokalista i pianista. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 4 lat udziałem w „Mini szansie na sukces”. Od 6 roku życia uczęszczał do Warszawskiej Akademii Musicalowej. W tym czasie rozpoczął współpracę z wytwórnią płytową Magic  Records co zaowocowało nagraniem nowej wersji piosenki „Cztery słonie” – 18 000 000 odsłon w Internecie!!
W wieku 9 lat po raz pierwszy spróbował swoich sił w trudnej sztuce dubbingu. Mateusz ma w dorobku ma ponad 40 ról w filmach i serialach telewizyjnych, w tym kilkanaście ról pierwszoplanowych. Współpracuje z teatrem polskiego radia i bierze udział w nagraniach audiobooków.
 
 
  

 Studio wokalne "Balbiny" - Malbork

 Studio "Balbiny" 30 lat temu stworzyła i prowadzi do dnia dzisiejszego wybitna polska pedagog i instruktor śpiewu - Maria Seibert. Śmiało można powiedzieć, że zespół jest wizytówką Malborka. Przez 14 lat współpracy z polską telewizją (TVP1) Studio nagrało ponad 200 odcinków programu telewizyjnego „Od przedszkola do Opola”, towarzysząc na scenie największym gwiazdom polskiej estrady oraz wspierając wokalnie młodych wykonawców. Ciągłe doskonalenie warsztatu wokalnego, choreograficznego i estradowego, doświadczenia zdobywane w studiach nagraniowych i telewizyjnych, współpraca z gwiazdami polskiej estrady sprawiają, że zespół plasuje w ścisłej czołówce zespołów dziecięco-młodzieżowych w Polsce.
 

Lilianne Wolf  - Osnabrück

 Lilianne urodziła się w Georgsmerienhütte i już od najmłodszych lat interesuje się muzyką i tańcem. Jest dwukrotną laureatką głównej nagrody Polonijnego Konkursu Piosenki, organizowanego w ramach festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie“. W 2011 roku zdobyła nagrodę Grand Prix, co zapewniło jej udział w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Wiele razy występowała na prestiżowych koncertach organizowanych na terenie Niemiec i Polski, między innymi dwukrotnie na konkursie „Śpiewać Niemena” w Oberhausen, wzięła także udział w koncercie z okazji 20. Rocznicy podpisania Traktatu Polsko-Niemieckiego w Berlinie.
W 2011 roku zajęła III miejsce w programie emitowanym w telewizji RTL2 „Wer wird Deutschlands Bester Sänger?“. Lilianne  była także gościem specjalnym gali "22. Rock & Chanson Festival Köln-Breslau-Paris". Obecnie kształci swój głos pod okiem instruktorów śpiewu w Music Academy w Bonn.
 
 

Laureaci Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego - Schloss an der Pram

 

 

 

 

 

 

 

Julia Popławska -  Koszalin

 Julia ma 10 lat, jest uczennicą 5 klasy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia 
Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Gra na skrzypcach od 6 roku życia.
 
Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych, między innymi konkursu w "Zell an der Pram" w Austrii.
 
Jest członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów Krzysztofa Pendereckiego. 
W 2014 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie 
twórczości artystycznej.
 

Olivia Czwarno Altötting

 Młoda aktorka i wokalistka polskiego pochodzenia urodzona i wychowana w Niemczech. Ze względów rodzinnych emocjonalnie związana z Polską a język polski uważa za swój drugi język ojczysty. Po maturze w König - Karlmann - Gymnasium, w 2012 roku rozpoczęła studia aktorskie w Akademii Teatralno - Filmowej (Athanor Akademie) w Passau.
Swoje dwie największe życiowe pasje, śpiew i aktorstwo chciałaby rozwijać uczestnicząc w konkursach i festiwalach wokalnych zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Jej marzeniem jest dostanie się do programu "The Voice of Poland'.
 
Dużą wagę przywiązuje do zdrowej diety. Regularnie uprawia sport i fitness.
 
 
  
 
  

Agata Iciek - Monachium 

 Agatka ma 9 lat, jest urodzoną warszawianką od 8 lat mieszkającą w Monachium.
Uczęszcza do 4 klasy Pater-Rupert-Mayer-Grundschule Monachium - Pullach a także do Szkoły Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP. Kocha muzykę, śpiew i taniec. Gra na flecie, od kilku lat tańczy w niemieckiej szkole baletowej oraz w grupie dziecięcej zespołu Polonia. Jest również harcerką, w polskiej drużynie harcerskiej w Monachium.
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
  

 Angelika Solilo

  Angelika ma 18, obecnie mieszka w Monachium. Od wczesnego dzieciństwa interesuje ją śpiew i taniec. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali między innymi: pieśni patriotycznej, poezji śpiewanej, konkursu piosenki "Rozdźwięki" i wielu innych.. Dodatkowo od 10 lat ćwiczy  karate.