Polish Deutsh Kontakt z Festival Polonia
 

Alicja Szemplińska. Zwyciężczyni programu telewizyjnego HIT HIT, HURRA! TVP1 2016.

 Alicja Maria Szemplinska ma 15 lat. Jest absolwentka klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej w Ciechanowie. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w konkursach fortepianowych, recytatorskich i literackich. Jest także laureatką wielu konkursów wokalnych, między innymi zdobyła nagrodę Grand Prix festiwalu Anny Jantar „Za każdy uśmiech twój” i wiele innych. Jej największym osiągnięciem jest główna nagroda programu telewizyjnego "Hit Hit Hurra!" (TVP1 2016).Utalentowana wokalistka wygrała pierwszą edycję tego programu podwójnie, głosami widzów i głosami jurorów. Jako Zwyciężczyni otrzymała nagrodę specjalną, warsztaty w Los Angeles z Sethem Riggsem, nauczycielem takich gwiazd jak Michael Jackson, Prince czy Madonna. Alicja jest świetną uczennicą a jej wszystkie świadectwa szkolne ozdobione są czerwonym paskiem.
 
 
 

Formacja Tańca Nowoczesnego "LUZ" - Siedlce. Wielokrotni Mistrzowie Polski, Europy i Świata w tańcu nowoczesnym.

 "LUZ" to wielokrotni zdobywcy kilkuset tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Jako ambasadorzy polskiej kultury reprezentują Polskę i Siedlce  na prestiżowych festiwalach i zawodach tanecznych.  Tancerze podbili serca publiczności na 3 kontynentach, występując w takich krajach jak: Rosja, Kanada, USA (Nowy Jork, Broadway), w Europie i czterokrotnie w Japonii.

Założycielem, kierownikiem formacji jest Joanna Woszczyńska, wybitna pedagog i choreograf, sędzia krajowy Polskiej Federacji Tańca (PFT) i sędzia międzynarodowy, International Dance Organization (IDO).
 
Sukcesy Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ są wynikiem długotrwałej pracy edukacyjnej i twórczej, od najmłodszych grup dziecięcych AkademiiTańca Luz Art po  AlternatywnyTeatr Tańca LUZ, który ma w swoim dorobku cykl autorskich przedstawień o dużym przesłaniu patriotycznym, między innymi: "Jesteśmy Wolni", "Dziwny jest ten świat",  "Portrety", "Kolory nadziei" a także zrealizowany przy współudziale gwiazd polskiej estrady i "Dzieci Powstania’44" spektakl powstały m.in. na podstawie książki Jerzego Mireckiego wystawiony również w Muzeum Powstania Warszawskiego.
 
 W spektaklu Formacji LUZ pt. "Nasza klasa w PRLu", jako gość specjalny wystąpi Kamil Janiszewski - lider zespołu Słodkokwaśni, tancerz i wokalista. Spektakl był prezentowany z wielkim powodzeniem w  Polsce a także w Japonii i w Instytucie Polskim w Paryżu. 
 
 
 
  
 
 

Krystian Kubowicz - nadzieja polskiej wokalistyki z Krakowa


18 letni wokalista z szerokim i różnorodnym repertuarem i dużym dorobkiem artystycznym, tworzący już własną muzykę. Jego najważniejsze osiągnięcia to:
- GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.
- GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej - Skowroneczek w Nowym Sączu
- GRAND PRIX na festiwalu "Twórczości artystycznej "
- Półfinalista telewizyjnego programu "Must be The Music" / Tylko muzyka, z wynikiem 4 razy tak od Elżbiety Zapendowskiej, Adama Sztaby, Tymona Tymonskiego i Kory
- Absolwent Szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie akordeonu guzikowego i fortepianu.
- 1 Miejsce i podwójne złoto na Międzynarodowym festiwalu "Top art festiwalu " w Paryżu
- 1 miejsce i podwójne złoto na Międzynarodowym festiwalu "Intershow" w Polsce
- 1 miejsce na Międzynarodowym festiwalu "My XXI WIEK" w Bułgarii.
- 1 miejsce na Międzynarodowym festiwalu "Euroritm" w Rumunii oraz certyfikat za doskonały warsztat wokalny.
 
  
  

Bartek Peszuk - Biala Podlaska. Laureat głownej nagrody Festiwalu Piosenki Zaczarowanej Anny Dymnej Krakow 2017

 Bartek to genialnie uzdolniony, elokwentny pełen osobistego uroku 13 -latek. Chłopiec choruje na wrodzoną wadą wzroku, aby widzieć musi chodzić w specjalnych soczewkach. To jednak żaden sposób nie utrudnia mu w funkcjonowaniu i realizowaniu swojej pasji, jaka jest muzyka. Od d 5 lat uczy się śpiewu w Bialskim Centrum Kultury w Białej pod okiem instruktora Ireneusza Parafiniuka. Od 4 lat gra na pianinie. Jego najważniejsze osiągnięcia artystyczne:
- I Miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Zaczarowanej Anny Dymnej
- I miejsce i II Miejsca w Englisch Song Countest
- I miejsce XVII Impresjach Muzycznych
- II miejsce XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowe Białe
 
 
 
 
 
 
 

Zespół wokalny ASMki - Warszawa. Finaliści Krajowych Eliminacji Konkursu Eurowizji dla dzieci.

 Zespół  działa przy Studiu Wokalnym Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie. Do największych sukcesów grupy należy zaliczyć: Złoty Aplauz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, Srebrna Muszelka na Międzynarodowym Festiwalu w Suwałkach, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej i wiele innych. Zespół tworzą trzy niezwykle utalentowane dziewczyny: Anna Kugel, Natalia Pawlikowska i Amelia Zduńczyk. Młode wokalistki regularnie udzielają się  w dużych  przedsięwzięciach telewizyjnych, między innymi: "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", "Kolędowanie z TV POLSAT", "Kabaret Na Żywo", "Świat Się  kręci".
W 2016 roku zespół znalazł się w gronie finalistów Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci z autorską piosenką pt. „Do końca świata”.
 
 
 

Kasper Zborowski- Weychman. Warszawa

Pedagog, wokalista, prezenter radiowy i telewizyjny.  Moderował między innymi kultowy program telewizyjny dla młodzieży  ”5-10-15”. W latach 2002-2007 związany z Telewizją Polską (TVP1, TVPinfo), od 2007 roku aktor Teatru Muzycznego ROMA (Upiór w Operze, Les Miserables). Laureat wielu festiwali piosenki w Polsce i za granicą. Od 2012 roku wykładowca Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie. Aktywny instruktor wokalny, współzałożyciel Studia Wokalnego ASM w Warszawie. Pisze i aranżuje piosenki. Od kilku lat również fotograf, (w 2014 roku miała miejsce premiera pierwszej autorskiej wystawy fotografii pt. "Kobiety).
 
 
 
 
 
 

Laureaci Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego -"Schloss an der Pram" 2017

Annika Elsässer i Nicole Ostmann - Nürnberg
Laureatki Pierwszej Nagrody  niemieckiego konkursu - "Jugend musiziert" a także laureatki Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego "Schloss Zell an der Pram" 2017. 
 
 
 

Zespół Tańca Ludowego „Neptun” - Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

 Powstał z miłości do tańca, z potrzeby serca w 1984 roku. Przez 33 lata serce zostawiło w Zespole ponad 500 muzyków, tancerzy i studentów. Uczestnictwo w tak wielkim przedsięwzięciu, jakim jest pielęgnowanie tradycji narodowych poprzez działalność w Zespole było i jest motywowane chęcią reprezentowania Miasta Gdańska, Regionu Pomorskiego, a przede wszystkim Polski w różnego rodzaju festiwalach, koncertach i spotkaniach promujących nasz kraj. Członkowie ZTL „Neptun” 22 razy wyjeżdżali za granicę, 15 wyjazdów połączonych było z udziałem w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Podczas koncertów Zespół stara się tak prezentować tańce narodowe i regionalne, aby ukazać przebogaty charakter polskiej kultury. Jest to szczególnie istotne podczas festiwali zagranicznych, gdzie najczęściej jest on jedynym zespołem reprezentującym Polskę. Tak było między innymi w Hiszpanii, w Jałcie na Krymie, na Cyprze czy w Portugalii, gdzie polska tradycja taneczna jest niemal nieznana. Ukazanie kultury polskiej, wyrażonej w tańcu, muzyce i śpiewie daje ogólny pogląd mieszkańcom innych krajów na temperament, charakter i żywiołowość Polaków. Kadrę Zespołu stanowią mgr Halina Król – akompaniator, mgr Józef Stachnik – kierownik muzyczny oraz dr Dorota Dancewicz-Nosko – kierownik artystyczny Zespołu, wykładowca, specjalistka w zakresie folkloru kaszubskiego.
 
 

Wiktoria Palasz - Choszczno

 Laureatka wielu polskich i międzynarodowych konkursów piosenki. Obecnie uczennica
Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinie, specjalność wokal jazzowy. Jej osiągnięcia z
ostatniego roku: laureatka Festiwalu piosenki młodzieżowej w Szczecinie, Festiwalu Piosenki
anglojęzycznej - Eye i festiwalu "Fuma", Festiwalu piosenki Greckiej i Cygańskiej, Festiwalu
Piosenki Żołnierskiej i wielu innych.
 
 
 
 

 

 

Karina Wolanin - Monachium

Karina od 11 lat mieszka wraz z rodzicami w Monachium. Obecnie uczęszcza do VI klasy niemieckiego gimnazjum i do VI klasy Szkoły Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP.
Społeczności polonijnej dała się poznać jako tancerka i wokalistka a także, jako błyskotliwa moderatorka zespołu Polonia. Wraz ze swoim zespołem brała udział w licznych występach na terenie Niemiec i Polski, między innymi w koncertach w monachijskim Ratuszu i na Marienplatz, w Konsulacie Generalnym a także na festiwalach w Warszawie i Hanowerze,
 
 
 
 
 

Dziecięca grupa wokalna Małe Beciaki - Suwałki

 Studio Piosenki „Beciaki” śpiewa już prawie 20 lat. Szerokiej publiczności znani są z programów telewizyjnych: „Szansa na sukces” (wielokrotnie), „Talent za Talent”, „X-Factor”, „Must be The Music”, „5-10-15” i innych, gdzie młodzi wokaliści zawsze podkreślają swoje suwalskie korzenie. Soliści i absolwenci studia kontynuują drogę w swoim dorosłym życiu, m.in.: Emilia Tarasiewicz w USA, Adrian Pietraszewski w Warszawie, Kasper Zborowski-Weychman w Teatrze Muzycznym „Roma” i Michalina Łabacz wokalistka, aktorka znana z głównej roli w filmie "Wołyń". Założycielem  Kierownikiem Studia "Beciaki" jest wybitny pedagog, kompozytor i instruktor wokalny - Marek Zborowski Weychman.
"Małe Beciaki" tworzy troje dzieci w wieku ok. 9 lat: Sebastian Walento, Maja Kaleka (Kałęka) i Julia Bigielis. Utalentowane dzieci mają na swym koncie wiele sukcesów: I miejsce na festiwalu w Warszawie, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu "Muszelki Wigier" I Miejsce na Festiwalu w Gdyni i inne.
 
 

Katarzyna Dallak - Monachium

 Kasia ma 15 lat, obecnie mieszka w Monachium. Pochodzi ze stolicy polskiej piosenki – Opola. Interesuje ją śpiew, taniec i literatura. Gdy mieszkała w Opolu brała udział w  szkolnych, wojewódzkich i radiowych konkursach piosenki. Występowała również na wielu festynach. W ostatnim czasie solistka monachijskiego zespołu "Polonia".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca GRZEŚ - Puławy

 
Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Grześ” z wielkim powodzeniem prowadzi swoją działalność od 1984 roku. W tym okresie otrzymał wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Tańczył w 32 krajach, na 3 kontynentach. Siedzibą zespołu jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach, a członkami zespołu są dzieci i  młodzież w wieku od 7 do 20 lat. Młodym wykonawcom przygrywa do tańca 10 osobowa  kapela. Zespół "Grześ" ma w swoim repertuarze polskie tańce narodowe (polonez, kujawiak, oberek, mazur, krakowiak ) oraz tańce z różnych regionów Polski (wiązanka tańców śląskich, wielkopolskich, kaszubskich, rzeszowskich, góralskich i lubelskich). Założycielem, choreografem i kierownikiem artystycznym zespołu jest wybitny znawca polskiego folkloru Pan Krzysztof Hawryluk Kierownikiem. Kierownikiem kapeli jest Pan Tadeusz Salamandra. Liczne osiągnięcia i sukcesy sytuują Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Grześ” z Puław w czołówce artystycznej amatorskich zespołów folklorystycznych w Polsce.
 

Zespół taneczny ROLL DANCE z Kostrzyna 

 Zespół "Roll Dance" jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Ostatnie z nich to Wicemistrzostwo Świata World Artistic Dance Federation 2014 oraz Puchary Polski w kategorii Jazz Dance i Show Dance zdobyte w 2016 roku.