Polish Deutsh Kontakt z Festival Polonia

Goście specjalni

Agnieszka Hekiert

 

Wybitna wokalistka jazzowa, od 2009 roku współpracująca z Bobbym McFerrinem a także z Trio Krzysztofa Herdzina w Polsce, oraz Leszkiem Żądło i bułgarskim Trio w Monachium. Jest również rozchwytywanym vocal coach´em takich programów jak X-Factor (2011 TVN), Mam Talent (2010/2011 TVN), My Camp Rock II (2009 Disney Channel), Fabryka Gwiazd (2008 Polsat), Twoja Twarz Brzmi Znajomo (2014).

Sama komponuje, pisze teksty, aranżuje, prowadzi chóry circle singing (metoda McFerrina) i warsztaty wokalne z nauką improwizacji, pracą nad rytmem, interpretacją, emisją głosu i obyciem na scenie. W 2012 Universal Music Polska wydała nową płytę Agnieszki "Stories" z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej.

   
     

Duet gitarowy Daniel & Bernard  - Monachium

Duet gitarowy Daniel & Bernard - Monachium Z urodzenia monachijczyk od ponad 15 lat śpiewa na terenie Monachium i okolic piosenki z repertuaru znanych chansonistów francuskich takich jak : Brel, Cabrel, Goldman, Mustaki i innych. Na scenie towarzyszyć mu będzie francuski monachijczyk z wyboru - Bernard Louvion, uświetniając ten występ swoją gitarą.

 

 

Studio Wokalno - Artystyczne "Piano Song" - Kalisz

"Piano Song" to wykwalifikowana kadra instruktorów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie kształcenia słuchu i emisji głosu. Największe osiągnięcia: Półfinaliści programu „The Voice of Poland”, Uczestnicy programu telewizyjnego „Szansa na sukces”, I. Miejsce na Międzynarodowym Konkursie "Orpheus in Italy", Grand Prix Ogólnopolskich Konfrontacji Muzycznych, Grand Prix oraz Dwie nagrody specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Włoskiej "La Scarpa Italiana", I Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu "My XXI Wiek" Słoneczny Brzeg - Bułgaria. Support przed takimi gwiazdami polskiej estrady jak: Maryla Rodowicz, Budka Suflera, Gang Marcela, Perfect, Pectus, Justyna Steczkowska. Wokaliści reprezentujący Studio Piano Song Ewelina Łuszczek - absolwentka Wychowania Muzycznego i Zarządzania Kulturą w strukturach Unii Europejskiej. Półfinalistka programu "The Voice of Poland", współtwórczyni Festiwalu Piosenki Żydowskiej "Salom". Sylwia Gasiorowska - absolwentka Edukacji Artystycznej z zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Laureatka I Miejsca na festiwalu "Orfeusz w Italii". Jej osiągnięcie to I Miejsce na Ohrid Choir Festival w Macedonii. Piotr Porada - absolwent Technikum Budowy Fortepianów im. G.A. Fibigera w Kaliszu. Laureat I Miejsca Międzynarodowego Festiwalu "My z XX wieku" w Bułgarii. Laureat programu telewizyjnego „Szansa na sukces”, półfinalista programu X-Factor wraz z grupą Piano Song.

Wokaliści reprezentujący Studio Piano Song:
 
Ewelina Łuszczek - absolwentka Wychowania Muzycznego i Zarządzania Kulturą w strukturach Unii Europejskiej. Półfinalistka programu "The Voice of Poland", współtwórczyni Festiwalu Piosenki Żydowskiej "Salom".
 
 
 
Sylwia Gasiorowska - absolwentka Edukacji Artystycznej z zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Laureatka I Miejsca na festiwalu "Orfeusz w Italii". Jej osiągnięcie to I Miejsce na Ohrid Choir Festival w Macedonii.
 
 
 
Piotr Porada - absolwent Technikum Budowy Fortepianów im. G.A. Fibigera w Kaliszu. Laureat I Miejsca Międzynarodowego Festiwalu "My z XX wieku" w Bułgarii. Laureat   programu telewizyjnego „Szansa na sukces”, półfinalista programu X-Factor wraz z grupą Piano Song.
 
 

Martins Ruskis - Łotwa

Młody wokalista z Litwy, moderator telewizyjny, DJ w programie "Capital FM Latvia". Podkłada głos do większości reklam emitowanych przez łotewskie radio i telewizję. Pomimo silnej więzi z mediami pozostaje wierny swojej pasji, jaką jest Muzyka! Martin jest zwycięzcą wielu krajowych Konkursów Piosenki. Do jego największych sukcesów należy zaliczy: - Nagrodę Grand Prix w TV Show "Okartes skatuve" (Akademia Gwiazd) - w 2012 roku jego piosenka "Mes nepagursim" znalazła się na 13 Miejscu na liście najbardziej lubianych piosenek na Łotwie a w 2013 roku piosenka jego "Tev" znalazła się na 25 Miejscu. Martin brał także udział w łotewskich eliminacjach do Konkursu Eurowizji. W 2013 był uczestnikiem konkursu "Pirogowski Rassvet".

 

Ewa Maria Dejna - Wiedeń

Ewa pochodzi z Lubina na Górnym Śląsku. Do Wiednia przyjechała jako 10- letnia dziewczynka. Tu skończyła szkołę i tu obecnie pracuje. Bardzo lubi śpiewać i grać na różnych instrumentach. Chce być szczęśliwa i zbudować swój własny świat, w którym nie będzie fałszu i zakłamania. Nie lubi muzyki rockowej... Zdobywczyni głównej nagrody na „Polonijnym Festiwalu Piosenki” w Wiedniu organizowanym przez ”Poland Voice of Austria 2013”

 

 

 

 

Austeja Jeliniskaite ( Jelińska ) - Wilno

Austeja studiuje marketing na Uniwersytecie w Wilnie a cały swój wolny czas poświęca muzyce. Przez ostatnie dziesięć lat śpiewa w Studio Wokalnym "Hey", prowadzonym przez wybitną pedagog śpiewu Viktorje Kalpokaite. Do jej najważniejszych osiągnieć należą: "Kalėdų karalystė", Litwa - finalistka "Tahtede laul“, Estonia - 2 miejsce, "Berliner Perle 2007“, Niemcy - 3 miejsce, "Opus 2008", Hiszpania - 1 miejsce, "Carpathia Festival 2009“, Polska - finalistka, "Tahtede laul 2010" Estonia - 1 miejsce, "Orpheus 2014" ,Włochy - 1 miejsce, Na scenie stara się stworzyć niezapomnianą atmosferę, tak aby publiczność na długo zapamiętała jej występ. Inspirację czerpie od takich światowych gwiazd jak: Christina Aguilera, Alicia Keys, Michael Jackson,Aretha Franklin.

 

 

Zespol Tańca "Aluzja" - Gorzów Wielkopolski

Zespół skupia ponad 180 młodych tancerzy, kształconych w różnorodnych technikach tanecznych, od rytmiki, elementów tańca klasycznego i akrobatyki, poprzez taniec musicalowy, jazz, modern-jazz i techniki tańca współczesnego, a także break-dance. Głównym założeniem zespołu jest nie tylko kształcenie tancerzy oraz podnoszenie techniki tanecznej ale także wdrażanie młodzieży do szeroko pojętej kultury.

 

 

"Aluzja" działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wielkopolskim a jego instruktorkami i choreografkami są Agnieszka Krawczyk i Magdalena Pera - Logdańska. Do największych osiągnięć zespołu należą między innymi: Główne Miejsca i Nagroda Grand Prix na Polsko- Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach Złoty Aplauz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie I i II Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca INTERSHOW 2011 i wiele innych..

 

 

Paulina Wróblewska - Kutno

Tegoroczna maturzystka, absolwentka klasy skrzypiec i śpiewu klasycznego Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała wraz z zespołem wokalnym OKAY, z którym zdobyła wiele znaczących nagród na polskich i międzynarodowych Konkursach Piosenki. Z tym zespołem dotarła do etapu domów jurorskich w programie X Factor. Jej największe sukcesy solowe to: - I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Ten Ton 2012" w Warszawie - I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Bogusława Klimczuka - Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Fuma 2013 - Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie "Mikrofon dla każdego 2014" - II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu MAGIA ITALIANA 2014 i wiele innych. Paulina często bierze udział w warsztatach artystycznych, dzięki którym może doskonalić swój talent i wciąż się rozwijać. Uwielbia jeździć samochodem, uprawiać sport, od czasu do czasu coś ugotować i upiec, śmiać się oraz spędzać czas z przyjaciółmi.

Oliver Szykulski - Würzburg

Swoje pierwsze lekcje gry na skrzypcach zaczął pobierać od swojego taty w wieku 5 lat. Kiedy miał 8 lat rozpoczął studia dla utalentowanych dzieci w Wyższej Szkole Muzycznej w Würzburgu pod kierunkiem profesorów: Conrada von der Goltza i Prof. Grigoriego Zhislina.Niedlugo potem koncertowal w renomowanych salach koncertowych w całej Europie i w Rosji, między innymi koncertował jako solista z orkiestrami we Wroclawiu, Kaliningradzie, z filharmonikami w Würzburgu , gruzińską orkiestrą kameralną i Akademią dell' Arco.

Oliver jest wielokrotnym laureatem ogólnoniemieckiego konkursu "Jugend Musiziert", oraz zwycięzcą I. Konkursu Skrzypcowego Henryka Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2008 roku zdobył Pierwszą Nagrodę na konkursie skrzypcowym Zell - Schärding w Austrii. Obecnie studiuje w klasie skrzypiec prof. Herwiga Zack w Wyższej Szkołe Muzycznej w Würzburgu.


Festiwalowa niespodzianka

Kamil i Leszek Żądło Monachium / Kraków

Kamil Żądło - Sześciolatek, jest urodzonym Monachijczykiem z polskimi korzeniami. Zgodnie z tradycjami rodzinnymi od najmłodszego dzieciństwa pokochał muzykę, śpiew i taniec. Uczy sie grac na pianinie, z sukcesem ukończył dwuletnia szkołę muzyczna dla najmłodszych. Obecnie jest uczniem I klasy w szkole polskiej i niemieckiej.
 
 
 
Leszek Żądło - Silnie związany z Krakowem saksofonistaflecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia na stałe mieszkający w Niemczech. Profesor Szkół muzycznych w Monachium i Würzburgu. Koncertował na całym świecie dodatkowo zajmując się działalnością społeczną i charytatywną. Wybitny ambasador polskiej kultury za granicą. Jego dorobek muzyczny to ponad 80 płyt, liczne koncerty, nagrania radiowe i telewizyjne a także kompozycje filmowe.