Polish Deutsh Kontakt z Festival Polonia

 

Goście specjalni

Aneta Sablik
Zwyciężczyni programu "Deutschland sucht den Superstar" 2014

 
Polska wokalistka urodzona w Bielsku-Białej. Wygrywając popularny, niemiecki program "Deutschland sucht den Superstar " pokonała 60 tysięcy konkurentów.
 
Obecnie występuje w Niemczech i w Polsce, realizując swoje plany związane  zawodowym śpiewem i aktorstwem. 
  

          

 

Kwartet smyczkowy JKO VIOLINISSIMO - Erding

W kwartecie "Violinissimo" prowadzonym przez austriacką skrzypaczkę Ulli Büsel,  młodzi skrzypkowie:  Clara, Jan i Felix zdobywali wiele nagród, w postaci stypendium, na warsztatach muzycznych organizowanych przez Bayerischer Rundfunk. Obok regularnych koncertów charytatywnych organizowanych przez miasto Erding kwartet może się poszczycić wieloma sukcesami o randze międzynarodowej, między innymi:
Główną Nagrodą na Bawarskim Konkursie Orkiestr  w 2011roku.
Główną Nagrodą na niemieckim Konkursie Orkiestr w 2012 roku
Tassilo 2012 - Prestiżową Nagrodą przyznawaną przez Süddeutsche Zeitung,
Reprezentacją Niemiec na "Singapore Youth Festival" w 2012 roku,
I Miejscem na Międzynarodowym Konkursie Orkiestr  „Summa Cum Laude“ - Wiedeń 2013,
Reprezentacją  Niemiec na "Music Festival 2014" w Carnegie Hall - New York i wiele innych nagród.
 
  

Wiktoria Tracz - Nowy Sącz

Wiktoria ma 13 lat, jest uczennicą gimnazjum i szkoły muzycznej gdzie uczy się gry na skrzypcach. Jest laureatką wielu głównych nagród na polskich i
międzynarodowych festiwali piosenki, między innymi:
Grand Prix Festiwalu "Szansa" -w Kopenhadze 2013
Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenkarzy Budzik  - Wrocław 2014
Grand Prix Festiwalu Piosenki Europejskiej  - Warszawa 2014
I  miejsce festiwalu "Magia Italiana" - Włochy 2014
I miejsca na festiwalu "My - XXI Wiek - ''Bułgaria 2012, 2014
Nagroda za wybitne osiągnięcia artystyczne w Nowym Sączu i wiele, wiele innych...
 
 
 
 
 
  
 

Grupa wokalna "Che Donne" -  Rzeszów

Grupę  tworzą trzy utalentowane dziewczęta : Kinga Cieśla, Mariola Leń i Beata Rzeźnik. Założycielką i opiekunem artystycznym grupy jest Anna Czenczek - dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Wybrane Osiągnięcia grupy Che Donne:
Finalistki Programu TVN X FACTOR 
I Miejsce w swojej kategorii na Konkursie Piosenki Angielskiej - Tarnobrzeg 2011.
I Miejsce na Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej - Warszawa 2011
I Miejsce w XVII Konkursie Kolęd i Pastorałek - 2012.
III Miejsca na Światowym Festiwalu „Maleńkie Gwiazdeczki” 2011 w Bułgarii, "Euro Stars" 2011 na Malcie, "Kaunas Talent" 2011 na Litwie.
Finalistki Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival 2013 i 2014 ” i wiele innych nagród.
 
  

Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ - Siedlce

To jeden z najbardziej utytułowanych i renomowanych zespołów w Polsce i na świecie. Formacja ma na swoim koncie ma kilkaset tytułów Mistrza Polski, Europy i Świata w tańcu jazz dance, modern dance, show dance.  W lipcu 2015 roku, na mistrzostwach w Pradze grupa zdobyła 8 złotych Pucharów Świata, są również aktualnymi mistrzami świata w tańcu modern. Założycielem i kierownikiem artystycznym Formacji LUZ jest Joanna Woszczyńska – choreograf, reżyser, pedagog,  sędzia krajowy Polskiej Federacji Tańca  i Międzynarodowej Organizacji Tańca, promotorka upowszechniania polskiego tańca w szkołach japońskich, laureatka Odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce i innych nagród.
 
  

Młodzieżowa Orkiestra Kameralna - Würzburg

 Orkiestra wystąpi pod dyrekcją młodego utalentowanego muzyka -  Olivera Szykulskiego ( Koncertmistrza). Jako soliści zaprezentują się: Bartosz Nowak - Nagroda Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie skrzypcowym "Schloss Zell an Pram" 2015 i Annika Elsässer - wielokrotna laureatka konkursu "Jugend Musiziert". Soliści są studentami Wyższej Szkoły Muzycznej w Würzburgu, w klasie skrzypiec prof. Michaela Szykulskiego.
 
 
 
 
 
  

Olivia Dance Studio - Radom

 
Olivia i Kuba Lucedarscy - tancerze z wieloletnim stażem artystycznym, posiadający  klasę mistrzowską Polskiej Federacji Tańca, finaliści programu TV Polsat  "Got To Dance - Tylko Tańcz". Towarzyszyli takim gwiazdom jak: Dr Alban, Fan Factory, Alexia, Mr President i innym. Grają w spektaklach muzycznych, występują w reklamach telewizyjnych a także reprezentują Polskę na koncertach i festiwalach artystycznych na całym świecie.
 
 
 
 
  
 

Funky Teenies  z Klubu Tańca Sportowego w Taufkirchen

1. Bundesliga Freestyle / Modern  Wiek 12 - 16 lat.
Największe sukcesy : 
16 x Mistrzostwo Bawarii
1 x DVG - Zwycięzcy Pokalu 
 3 x Mistrzostwo Niemiec
 3 x Mistrzostwo Europy
Trenerkami grupy są: Miriam Fischer & Andrea Kößler (Freestyle), Tanja Roth & Maximiliane Ceccotto (Modern)
 
 
 
 
  

Andżelika Soliło - Monachium

 Angelika ma 18, obecnie mieszka w Monachium. Od wczesnego dzieciństwa interesuje ją śpiew i taniec. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali między innymi: pieśni patriotycznej, poezji śpiewanej, konkursu piosenki "Rozdźwięki" i wielu innych.  Jest laureatką jednej z głównych nagród Polsko - Niemieckiego Konkursu Piosenki - Monachium 2015.
 
 
 
 
 
 
 
  

BEST DANCE MUNICH - Tanzpaar Lupo Zott & Kamelia Kraleva

 Para taneczna Lupo Zott & Kamelia Kraleva tańczą razem o września September 2015 roku. Lupo, ma 19 lat jest bawarczykiem i 14 - letnia Kamelia pochodzi z Bułgarii.
Trenerzy: Ivan Kostov & Anna Chodyna
Kwalifikacje taneczne zdobywali w Anglii i we Włoszech.
1/4 Finliści "UK Open Championships"
1/4 Finalści "The Universal"
Wielokrotnie nominowani do udziału w Mistrzostwach Europy i Świata.
4/ krotni Finaliści Mistrzostw Bawarii.
Ivan & Anna prowadzą zajęcia w Bawarii ( Monachium) a także za granicą m. innymi w Bułgarii i Hong Kongu, są także sędziami międzynarodowymi WDC.
 
  
 

Olivia Czwarno Altötting

 Młoda aktorka i wokalistka polskiego pochodzenia urodzona i wychowana w Niemczech. Ze względów rodzinnych emocjonalnie związana z Polską a język polski uważa za swój drugi język ojczysty. Po maturze w König - Karlmann - Gymnasium, w 2012 roku rozpoczęła studia aktorskie w Akademii Teatralno - Filmowej (Athanor Akademie) w Passau.
Swoje dwie największe życiowe pasje, śpiew i aktorstwo chciałaby rozwijać uczestnicząc w konkursach i festiwalach wokalnych zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Jej marzeniem jest dostanie się do programu "The Voice of Poland'.
 
Dużą wagę przywiązuje do zdrowej diety. Regularnie uprawia sport i fitness.
 
 
 
 
  
 

Karina Opyrchał - Wadowice / Erfurt

 Wokalistka pochodząca z Wadowic, niewielkiego miasta mieszczącego się na południu Polski. Obecnie mieszkająca w Erfurcie w Niemczech. Jak sama twierdzi do Niemiec przyjechała by móc nadal się rozwijać w swojej muzycznej pasji, pracować, uczyć się języka oraz poznawać społeczeństwo i jego muzykę. Absolwentka Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Muzyka w jej życiu była od zawsze. Od dziecka była zafascynowana kręgami artystycznymi, słuchając  różnych wykonawców. Brała udział w wielu konkursach wokalnych i koncertach. Posiada wiele osiągnięć muzycznych. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Patriotyczno Żołnierskiej w Kielcach. Otrzymała nominację w kategorii Talent 2014. Śpiewała również w zespole wokalnym Attacca.  Jak sama twierdzi muzyka jest dla Niej czymś więcej niż tylko hobby. Kiedy w dzieciństwie  pierwszy raz wzięła do ręki zabawkowy mikrofon, wiedziała, że w tym kierunku chce się dalej rozwijać. 
  
  

Zespół Polonia - Monachium